Kominki ocieplają pomieszczenia nie tylko w sposób praktyczny, ale też estetyczny. Dodatkowo nadają salonowi elegancji. Wspaniale sprawdzają się podczas chłodniejszych letnich wieczorów czy też zimą. Każdy z nas czerpie przyjemność z wypicia kubka gorącej herbaty przy ogniu kominka. Oczywiście tradycyjne kominki nie sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Ich utrzymanie wymaga pracy i uwagi, ponieważ łatwo zadymić pomieszczenie, osadzają się sadza i popiół. Współczesną alternatywą dla kominków tradycyjnych są biokominki. Paliwo biokominków przygotowane jest na bazie alkoholu, a podczas jego spalania nie wydzielają się dym i zapach, dlatego biokominki okazują się najlepszym wyborem do saloanów.

Nowoczesny wygląd biokominka w twoim salonie

Wśród biokominków możemy znaleźć wiele modeli i rodzajów ? zarówno tradycyjnych, jak i tych z bardziej nowatorskimi rozwiązaniami wizualnymi. Biokominek Whiskey 2 występuje w kilku wariantach kolorystycznych i stanowi wspaniałą imitację tradycyjnego kominka z charakterystycznym, otwartym paleniskiem, które typowe jest dla wnętrz w angielskim stylu. Co istotne ? biokominek whiskey 2 jest odporny na działanie wysokiej temperatury, a także uszkodzeń mechanicznych, ponieważ zastosowano do pokrycia jego powierzchni farbę proszkową. Ten model został ten wyposażony w szybę, która separuje palenisko od pomieszczenia, dzięki temu zapewnia większe bezpieczeństwo użytkownikom. Istnieją też modele biokominków naściennych, takie jak model Charlie szlifowany, który w pełni bezpiecznie przy pomocy kołków montażowych, możemy zamontować na ścianie lub we wnęce. Jego prosta budowa dopasuje się do każdego wnętrza, zaś płomień ociepli pomieszczenie. Biokominek Charlie świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Istnieją też biokominki wolnostojące, które możemy postawić w dowolnym miejscu. Sprawdzą się zarówno w salonie jak i na tarasie. Propozycją biokominka wolnostojącego jest biokominek Tango 4 (z certyfikatem TÜV), który został wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed ewentualnym rozlaniem się paliwa. Możemy uzyskać estetyczny, stylowy efekt zachowując pełne bezpieczeństwo i czystość.

biokominek ze sklepu bofoco w salonie

Łatwość utrzymania biokominka w czystości

Biokominki są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości od kominków tradycyjnych. W przypadku kominków tradycyjnych musimy liczyć się z dokładaniem drewna do paleniska. Bardzo często strzelają wówczas iskry, unosi się popiół i dym. W przypadku biokominków wystarczy, że zapełnimy pojemnik biopaliwem. Biopaliwo zaś spala się w pełni bezpiecznie, nie wydzielając przy tym zapachów i dymu. W efekcie pomieszczenie, w którym uruchomimy nasz biokominek, będzie wolne od zapachu dymu, a także osadzającej się sadzy. Również samo utrzymanie biokominka w czystości nie sprawi nam większego problemu, ponieważ przy jego spalaniu nie wydziela się sadza. Jedynym codziennym elementem pielęgnacyjnym będzie więc wycieranie biokominka z kurzu, tak jak pozostałe meble.

Biokominki okazują się wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych kominków. Są wyjątkowo estetyczne i łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do kominków tradycyjnych ? nie wydzielają zbędnych zabrudzeń wynikających ze spalania paliwa, ponieważ biopaliwo zostało stworzone z myślą o współczesnych wnętrzach. Dlatego też spala się ono bezzapachowo i bezdymnie, co zdecydowanie ułatwia obsługę biokominków. Dodatkowo biokominki występują w wielu wariacjach. Możemy zakupić biokominek stylizowany na klasyczne kominki na przykład w stylu angielskim, ale też opcje naścienne lub wolnostojące. W przypadku biokominków wolnostojących mamy możliwość przemieszczania ich w dowolne miejsce bez większego problemu. Tak więc mogą ogrzewać nas zarówno w salonie jak i na tarasie. Warto zastanowić się nad wybraniem tego nowoczesnego produktu.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.