Okna energooszczędne mają za zadanie przede wszystkim zapewniać właściwą izolację termiczną oraz wspomagać zmniejszenie zużywania nośników energii a co za tym idzie zmniejszanie naszych comiesięcznych opłat. Parametr izolacji termicznej określany jest w ofertach handlowych symbolem Uw i w większości przypadków ma świadczyć na korzyść danej firmy na tle konkurencji.

Cechy okien energooszczędnych:

  • Szczelność na przepływ powietrza,
  • Temperatura profilu wewnątrz przy określonej różnicy temperatur na zewnątrz oraz wewnątrz,
  • Odpowiednia dla wymagań klienta izolacja akustyczna.
  • Stosowanie okien energooszczędnych w Polsce nie jest w żaden sposób regulowane przez organy ustawodawcze. Ich rosnąca popularność wynika z faktu iż pozwalają one na obniżanie kosztów eksploatacyjnych. Stale rosnące rachunki za prąd czy ogrzewanie skłaniają nas do szukania rozwiązań umożliwiających zwiększenie oszczędności.

Niewątpliwą wadą okien energooszczędnych jest wciąż wysoka cena zakupu. Tak więc zastosowanie takiego rozwiązania wymaga początkowo większych nakładów finansowych jednak w trakcie użytkowania pozwoli nam na zmniejszenie comiesięcznych kosztów a co za tym idzie doprowadzi do większych oszczędności.

wybór okna do Twojego domu

 

Cechy okien pasywnych

  • Okna pasywne są również oknami energooszczędnymi. Mają one tę właściwość, że pozwalają dzięki swojemu wysokiemu stopniowi izolacyjności na wykorzystywanie takich źródeł ciepła jak promieniowanie słoneczne oraz ciepło produkowane przez urządzenia domowe oraz mieszkańców.

  • Okna pasywne powinny charakteryzować się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Często stosuje się okna trzyszynowe wykonane z drewna, aluminium bądź drewniano- aluminiowe. Ich konstrukcja bardzo często składa się również z pianki poliuretanowej.

  • Cechą charakterystyczną okien pasywnych jest również większa niż w przypadku okien standardowych głębokość ram okiennych. W przypadku okien standardowych stosuje się około 68 milimetrów, natomiast w oknach pasywnych 88 – 120 milimetrów głębokości.
Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane Posty

Dom

Zalety i wady ogrzewań na podczerwień

Jeszcze kilka lat temu wydawać by się mogło, że w kwestii ogrzewania domów, mieszkań i powierzchni biurowych nie pojawi się już nic nowego. Większa część społeczeństwa w dalszym ciągu korzysta z tradycyjnych kaloryferów, do których Czytaj więcej…

Dom

Meble kuchenne na wymiar i ich zalety

Kuchnia stanowi najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. To w niej spędzamy najwięcej czasu. Jako główne pomieszczenie w całym domu, kuchnia musi być szczególnie zadbana i reprezentatywna. Umeblowanie jej, dobór koloru ścian i dodatkowych elementów, to Czytaj więcej…

Dom

Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

Łazienka stanowi niezaprzeczalnie jedno z najbardziej wygodnych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w łazience możemy się odprężyć i zrelaksować, biorąc długą kąpiel. Urządzanie łazienki jest obecnie dość trudne, lecz jedynie z jednego powodu – Czytaj więcej…