Okna energooszczędne mają za zadanie przede wszystkim zapewniać właściwą izolację termiczną oraz wspomagać zmniejszenie zużywania nośników energii a co za tym idzie zmniejszanie naszych comiesięcznych opłat. Parametr izolacji termicznej określany jest w ofertach handlowych symbolem Uw i w większości przypadków ma świadczyć na korzyść danej firmy na tle konkurencji.

Cechy okien energooszczędnych:

  • Szczelność na przepływ powietrza,
  • Temperatura profilu wewnątrz przy określonej różnicy temperatur na zewnątrz oraz wewnątrz,
  • Odpowiednia dla wymagań klienta izolacja akustyczna.
  • Stosowanie okien energooszczędnych w Polsce nie jest w żaden sposób regulowane przez organy ustawodawcze. Ich rosnąca popularność wynika z faktu iż pozwalają one na obniżanie kosztów eksploatacyjnych. Stale rosnące rachunki za prąd czy ogrzewanie skłaniają nas do szukania rozwiązań umożliwiających zwiększenie oszczędności.

Niewątpliwą wadą okien energooszczędnych jest wciąż wysoka cena zakupu. Tak więc zastosowanie takiego rozwiązania wymaga początkowo większych nakładów finansowych jednak w trakcie użytkowania pozwoli nam na zmniejszenie comiesięcznych kosztów a co za tym idzie doprowadzi do większych oszczędności.

wybór okna do Twojego domu

 

Cechy okien pasywnych

  • Okna pasywne są również oknami energooszczędnymi. Mają one tę właściwość, że pozwalają dzięki swojemu wysokiemu stopniowi izolacyjności na wykorzystywanie takich źródeł ciepła jak promieniowanie słoneczne oraz ciepło produkowane przez urządzenia domowe oraz mieszkańców.

  • Okna pasywne powinny charakteryzować się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Często stosuje się okna trzyszynowe wykonane z drewna, aluminium bądź drewniano- aluminiowe. Ich konstrukcja bardzo często składa się również z pianki poliuretanowej.

  • Cechą charakterystyczną okien pasywnych jest również większa niż w przypadku okien standardowych głębokość ram okiennych. W przypadku okien standardowych stosuje się około 68 milimetrów, natomiast w oknach pasywnych 88 – 120 milimetrów głębokości.
Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane Posty

Dom

Konserwacja zewnętrznego zbiornika na gaz płynny – wysokie czy niskie koszty?

Ogrzewanie gazem płynnym ma bardzo wiele zalet – jest wygodne, ekologiczne, a jego wydajność energetyczna jest porównywalna lub wyższa niż przy innych źródłach energii. Jednak wymaga on odpowiedniej instalacji i specjalnego zewnętrznego zbiornika na gaz Czytaj więcej…

Dom

Jakie są dobre drzwiczki kominkowe ?

Kominki od lat stanowią jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych salonów i pokoi gościnnych, wprowadzając do wnętrza odrobiny ciepła, charakteru i przytulnej atmosfery. Dobrze dopasowany kominek potrafi całkowicie odmienić przestrzeń, wpisując się w właściwie każdy styl Czytaj więcej…

Dom

Aranżacje salonu z biokominkiem

Kominki ocieplają pomieszczenia nie tylko w sposób praktyczny, ale też estetyczny. Dodatkowo nadają salonowi elegancji. Wspaniale sprawdzają się podczas chłodniejszych letnich wieczorów czy też zimą. Każdy z nas czerpie przyjemność z wypicia kubka gorącej herbaty Czytaj więcej…