Każdy z nas marzy o eleganckim wnętrzu, które będzie w stanie wprowadzić w dobry nastrój nawet po ciężkim dniu. W związku z tym warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz, który sprawi, że pomieszczenia w których przebywamy będą nie tylko piękne, ale jednocześnie praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Obecnie coraz więcej osób oferuje swoje usługi na różnego rodzaju portalach społecznościowych, stronach internetowych czy profesjonalnych gazetach. Z tego względu niekiedy trudno jest wybrać jedną osobę, która będzie spełniała wszelkie nasze oczekiwania. Jak zatem znaleźć profesjonalistę?

Czym zajmuje się projektant wnętrz?

Projektant wnętrz skupi się nie tylko na tym by pomieszczenie było estetyczne i eleganckie. Będzie on w stanie dobrać odpowiednie dodatki i meble tak by tworzyły one praktyczną całość. Niekiedy konieczne będzie zastosowanie nietypowych rozwiązań, których my jako klienci nawet nie braliśmy pod uwagę. Projektant będzie również dobierał odpowiednie sprzęty i techniki tak aby nie został przekroczony dany budżet.

Samodzielnie urządzając mieszkanie często zdarza się, że nie jesteśmy przekonani co do konkretnych pomysłów, co sprawia że kupujemy zbędne rzeczy, których następnie i tak nie używamy. Projektant wnętrz zadba o aspekty finansowe sprawiając, że z pewnością będziemy zachwyceni efektem końcowym. Pamiętajmy również, że jest to osoba, która z nami współpracuje, dlatego nie musimy martwić się, że efekt końcowy nie będzie zachowany w naszej stylistyce. Specjalista jest w stanie wysłuchać naszych wizji i pomysłów, a następnie przekształcić je tak by były możliwe do zrealizowania i dały pożądany rezultat.

Czym kierować się przy wyborze projektanta wnętrz?

Podjęcie współpracy z projektantem, zwłaszcza jeśli chcemy zrobić to pierwszy raz, może być dość stresująca. Pamiętajmy jednak, żeby wybrać osobę, z którą będziemy mogli łatwo się porozumieć. Dobry projektant potrafi współpracować z innymi ludźmi oraz skutecznie się z nimi komunikować. Unikajmy projektantów, którzy mimo naszej niechęci chcą nam coś usilnie zaproponować.

Przed podjęciem decyzji o wyborze danego projektanta wnętrz warto zdecydować się na przejrzenie jego portfolio. Dzięki temu  będziemy w stanie zorientować się czy jego styl jest odpowiedni. Wielu projektantów, mimo współpracy z różnymi klientami, zawiera w swoich projektach charakterystyczne elementy, które wyróżniają się na tle innych wnętrz. Sprawdźmy i upewnijmy się czy nam one odpowiadają czy może negatywnie wpływają na nasze odczucia.

dekorator wnętrz

fot.: http://www.haveitdone.pl

Jak poznać, że dany projektant to profesjonalista?

Ze względu na mnogie oferty jakie coraz częściej pojawiają się m.in. w sieci bardzo trudno jest ocenić które osoby są godne zaufania. W pierwszej kolejności należy skupić się na jego portfolio oraz na wszystkich projektach jakie udostępnił do wglądu. Zwróćmy również uwagę ile informacji zawarł dany projektant w swoim ogłoszeniu. Im większa jest ich ilość tym bardziej rzetelna jest dana osoba. Cena jest istotnym czynnikiem, jednak pamiętajmy, ze zbyt niska powinna nas skutecznie odstraszyć. Będzie mogła ona świadczyć o niskiej jakości świadczonych usług, małej licznie chętnych klientów do współpracy lub o tym, że dana osoba jest zwykłym amatorem. Zweryfikujmy wiedzę projektanta, z usług którego planujemy skorzystać poprzez zadawanie mu konkretnych pytań. Zorientujemy się w jaki sposób szuka rozwiązań i czy są one zgodne z naszymi oczekiwaniami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane Posty

Dom

Jakie są dobre drzwiczki kominkowe ?

Kominki od lat stanowią jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych salonów i pokoi gościnnych, wprowadzając do wnętrza odrobiny ciepła, charakteru i przytulnej atmosfery. Dobrze dopasowany kominek potrafi całkowicie odmienić przestrzeń, wpisując się w właściwie każdy styl Czytaj więcej…

Dom

Aranżacje salonu z biokominkiem

Kominki ocieplają pomieszczenia nie tylko w sposób praktyczny, ale też estetyczny. Dodatkowo nadają salonowi elegancji. Wspaniale sprawdzają się podczas chłodniejszych letnich wieczorów czy też zimą. Każdy z nas czerpie przyjemność z wypicia kubka gorącej herbaty Czytaj więcej…

Porady

Pompa do studni – jak ją odpowiednio dobrać?

Decyzja o instalacji pompy zazwyczaj jest podejmowana w momencie remontu lub budowy studni. Wybór właściwej pompy powinien być dokładnie przemyślany. Powinna być ona właściwie dobrana pod kątem głębokości studni czy poziomu wody. Możemy wyróżnić kilka Czytaj więcej…