Oszczędzanie zacznij od fundamentów

Projektując dom ? warto wykorzystać innowacyjne rozwiązania, które pomogą nam usprawnić zabudowę jednorodzinną. Współcześnie wykorzystuje się wiele metod fundamentowania. Po części wynika to z nośności gruntu. Jednak w dużej mierze istotne jest, by usprawnić samą budowę domu i wprowadzić rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić czas i środki finansowe. Z jakimi rodzajami Więcej…

rekuperacja

Rekuperacja czyli nowoczesna wentylacja

Rekuperator stanowi nie jako serce systemów wentylacyjnych w domach energooszczędnych oraz pasywnych. Dzięki tym urządzeniom powietrze w domach jest świeże, wentylacja bardziej efektywna i zmniejszają się straty ciepła a co za tym idzie i koszty drogiej energii.

W dzisiejszych czasach dom energooszczędny musi być przede wszystkim szczelny, z tego powodu niezwykle popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wentylacji mechanicznej kontrolowanej. Odpowiednio zaprojektowana i wybudowana wentylacja daje domownikom poczucie komfortu i zdrowie, natomiast budynek chroniony jest przed zawilgotnieniem oraz korozją. (więcej…)